Lumby og Stige Sogne undefined
 

Alle Gudstjenester


Onsdag 19. december

Stige kl. 10.00, Karen Nedergaard
Børnehavernes juleafslutning


Torsdag 20. december

Lumby kl. 8.00, Karen Nedergaard
Juleafslutning Lumby Skole

Lumby kl. 9.30, Mette Gabelgaard
Juleafslutning Søhusskolen

Lumby kl. 10.30, Mette Gabelgaard
Juleafslutning Søhusskolen

Stige kl. 11.30, Karen Nedergaard
Juleafslutning Stige Skole


Søndag 23. december

Lumby kl. 16.00, Annette Jørgensen
Kirkekaffe


Juleaften 24. december

Stige kl. 13.00, Karen Nedergaard
Stige kl. 14.30, Karen Nedergaard
Stige kl. 16.00, Karen Nedergaard

Lumby kl. 13.30, Mette Gabelgaard
Lumby kl. 15.00, Mette Gabelgaard
Lumby kl. 16.30, Mette Gabelgaard 


Juledag 25. december

Lumby kl. 9.30, Mette Gabelgaard
Stige kl. 11.00, Mette Gabelgaard


Anden juledag 26. december

Lumby kl. 11.00, Annette Jørgensen


Lørdag 29. december

Lumby kl. 11.00, Karen Nedergaard
Dåbs- og familiegudstjeneste


Søndag 30. december

Stige kl. 11.00, Karen Nedergaard
Musikgudstjeneste


Nytårsaften 31. december

Stige kl. 15.00, Mette Gabelgaard
Sekt og kransekage


Nytårsdag 1. januar

Lumby kl. 15.00, Karen Nedergaard
Sekt og kransekage


Søndag 6. januar

Stige 11.00, Annette Jørgensen
Helligtrekonger og kirkekaffe


Lørdag 12. januar

Stige kl. 11.00, Annette Jørgensen
Dåbs- og familiegudstjeneste


Søndag 13. januar

Lumby kl. 9.30, Annette Jørgensen
Stige kl. 11.00, Annette Jørgensen


Søndag 20. januar

Stige kl. 9.30, Karen Nedergaard
Lumby kl. 11.00, Karen Nedergaard


Søndag 27. januar

Lumby kl. 9.30, Mette Gabelgaard
Stige kl. 11.00, Mette Gabelgaard


Onsdag 30. januar

Enrum Plejehjem kl. 14.45, Mette Gabelgaard
Plejehjemsgudstjeneste


Onsdag 30. januar

Stige kl. 17.00, Karen Nedergaard
Hverdagsgudstjeneste


Søndag 3. februar

Lumby kl. 14.00, Karen Nedergaard
Kyndelmisse og kirkekaffe


Søndag 10. februar

Stige kl. 9.30, Mette Gabelgaard
Lumby kl. 11.00, Mette Gabelgaard


Søndag 17. februar

Stige kl. 11.00, Annette Jørgensen


Tirsdag 19. februar

Lumby kl. 19.00, Karen Nedergaard og Mette Gabelgaard
Konfirmandgudstjeneste


Torsdag 21. februar

Stige kl. 18.00, Annette Jørgensen
Børnegudstjeneste og fællesspisning


Lørdag 23. februar

Stige kl. 11.00, Karen Nedergaard
Dåbs- og familiegudstjeneste


Søndag 24. februar

Stige kl. 9.30, Karen Nedergaard
Lumby kl. 11.00, Karen Nedergaard


Tirsdag 26. februar

Lumby kl. 19.00, Karen Nedergaard og Mette Gabelgaard
Konfirmandgudstjeneste


Onsdag 27. februar

Enrum Plejehjem kl. 14.45, Mette Gabelgaard
Plejehjemsgudstjeneste


Onsdag 27. februar

Stige kl. 17.00, Mette Gabelgaard
Hverdagsgudstjeneste


Søndag 3. marts

Lumby kl. 9.30, Mette Gabelgaard
Stige kl. 11.00, Mette Gabelgaard
Fastelavn og kirkekaffe


Tirsdag 5. marts

Lumby kl. 19.00, Karen Nedergaard og Mette Gabelgaard
Konfirmandgudstjeneste


Lørdag 9. marts

Lumby kl. 11.00, Karen Nedergaard
Dåbs- og familiegudstjeneste


Søndag 10. marts

Stige kl. 9.30, Karen Nedergaard
Lumby kl. 11.00, Karen Nedergaard


Søndag 17. marts

Stige kl. 9.30, Annette Jørgensen
Lumby kl. 11.00, Annette Jørgensen


Søndag 24. marts

Lumby kl. 9.30, Mette Gabelgaard
Stige kl. 11.00, Mette Gabelgaard


Onsdag 27. marts

Enrum Plejehjem kl. 14.45, Mette Gabelgaard
Plejehjemsgudstjeneste


Onsdag 27. marts

Stige kl. 17.00, Annette Jørgensen
Hverdagsgudstjeneste


Søndag 31. marts

Stige kl. 11.00, Karen Nedergaard
Pilgrimsvandring